درمان ناباروری با مصرف خاویار در خانمها و آقایان

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

درمان ناباروری با مصرف خاویار یکی از مباحث علمی و با ارزش است. در جوامع امروزی با پیشرفت تکنولوژی، عوامل تخریبی که به بدن انسان آسیب هایی وارد میکنند هم افزایش یافت. با افزایش جمعیت و تغییر سبک زندگی مشکلاتی زیادی بوجود آمده است. عوامل محیطی مخربی که در اثر پیشرفت تکنولوژی بوجد آمده است مانند آلودگی هوا و آب ها، کودهای شیمیایی و سم ها، استرس های محیطی، امواج مخرب الکترومغناطیسی اینترنت و موبایل ها همچنین سبک زندگی ماشینی و کاهش تحرک، افزایش تغذیه ناسالم، مشکلات اساسی را  در سیستم های مختلف بدن بوجود آورده است.

شیوع ناباروری همگام با اختلات عملکردی دیگر اعضای بدن زیاد شده است. هر سال ناباروری در زنان و مردان افزایش رو به رشدی داشته است. مشکل ناباروری به عوامل مختلفی، حتی روحی روانی مربوط می شود. برای درمان بسیاری از علت های  ناباروری میتوان از تغذیه مناسب کمک گرفت. دانشمندان امروزه به این نتیجه رسیده اند که تغذیه سالم و مواد مغذی ارزشمند میتواند بسیاری از علل ناباروری را در زوجین درمان نماید.  همچنین مطالعات نشان داده است، با 3 ماه تغیر سبک زنذگی و استفاده از مواد غذایی ارزشمند زوجینی که مشکلات ناباروری دارند تا حدود زیادی مشکلاتشان حل می شود. امروزه تحقیقات مختلف نشان داده است درمان ناباروری با مصرف خاویار امکان پذیر است. مصرف خاویار به شدت باروری در آقایان و خانم ها را افزایش می دهد. درمان ناباروری با مصرف خاویار با توجه به طبع گرم آن  از نظر تب سنتی هم  است.

درمان ناباروری با مصرف خاویار با ایجاد آرامش و کاهش استرس

شواهد جدید نشان می‌دهد که استرس بر باروری اثر منفی می‌گذارد. یک بررسی اخیر نشان داد که زنان با میزان بالای آلفا- آمیلاز، آنزیمی که با استرس ارتباط دارد، سخت‌تر باردار می‌شوند. خاویار با مواد مغذی ارزشمندی که دارد مانند میزان بالایی امگا3، انواع اسیدهای آمینه مانند تریپتوفان و افزایش هورمون سروتونین  باعث کاهش استرس و کنترل افسردگی می شوند.  خاویار باعث کاهش هورمون های که در  استرس افزایش می یابند مانند  کورتیزول و آدرنالین می شوند. این دو هورمون که با عنوان هورمون استرس شناخته می شوند مانع از تخمک گذاری مناسب می گردند و از تولید اسپرم مناسب جلوگیری می کنند. امروزه استرس یک عامل بزرگ ناباروری در زوجین است. خاویار یک درمانگر قوی برای کاهش افسردگی و استرس است که یک عامل بزرگ ناباروری است. درمان ناباروری با مصرف خاویار و از بین بردن استرس امکان پذیر می گردد.