ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلای رنگین کمان مهمترین گونه آزاد ماهیان پرورشی در آب شیرین است. صدرصد کارگاه های ماهیان سردآبی ایران  را ماهی قزل آلای رنگین کمان تشکیل میدهد. این ماهیان برای زندگی به آب شفاف و باکیفیت بالا نیاز دارند. محل زیست طبیعی آن در مناطق خنک و سرشار از اکسیژن و غذای کافی است. قزل‌آلای رنگین‌کمان به دلیل فواید بی‌شمار، بو و طعم بسیار عالی همچنین به خاطر داشتن تیغ های بسیار کم که منجر به سهولت در خوردن می‌شود بازارپسندی بالایی دارد.

قزل آلای گوشت نارنجی (قزل - سالمون)

قزل سالمون در واقع همان قزل آلای رنگین کمانی است که در جیره غذایی آن از رنگدانه های بهداشتی استفاده می شود. وجود رنگ مطلوب در پوست و گوشت این ماهیان موجب افزایش بازارپسندی می شود بنابراین بسیارحائزه اهمیت است. در جیره غذایی قزل‌آلا رنگین‌کمان بیشتر از رنگدانه های آستاگزانتین و کانتاگزانتین استفاده میشود. این رنگ‌دانه در پوست و بافت ماهی قزل‌آلا ذخیره می شود. در قزل‌آلا به دلیل ذخیره بالاتر بیشتر از آستاگزانتین استفاده می شود. میزان استاندارد مصرف رنگ‌دانه در پرورش قزل‌آلای بازاری بین ۳۰ تا ۵۰ میلی‌گرم در ازای هر کیلوگرم جیره است که نتیجه آن گوشت لذیذ و دلپذیر با رنگی صورتی روشن تا گلبهی است. نکته ای که باید ذکر کرد این است که مصرف این رنگدانه تحت کنترل و نظارت سازمان شیلات، دامپزشکی و حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده است.

ماهیان خاویاری(اوزون برون)

ماهیان خاویاری از راسته تاسماهی شکلان (Acipenseriformes) و خانواده تاسماهیان (Acipenseriformes) هستند.  و دون رده ماهیان غضروفی- استخوانی تقسیم ‌بندی می ‌شوند همچنین گوشت این ماهیان بدون تیغ است. ماهیان خاویاری (خانواده تاسماهیان) دارای 27گونه است که شش گونه در دریا خزر زیست می کنند.که شامل استرلیاد (Acipenser ruthenus)، فیل‌ماهی (Huso huso)، تاسماهی روسی (A. gueldenstaedti)، تاسماهی ایرانی (A. persicus)، ازون برون (A. stellatus) و شیپ (A. nudiventris) است. در کنار شش گونه‌ای که نام‌برده شد می توان به تاسماهی سیبری (Acipenser baerii) که بومی ایران نیست ولی در ایران پرورش و تکثیر می‌شود و ارزشمند است اشاره کرد.
این ماهیان را با نام فسیل زنده می خوانند زیرا قدمت آنها به 250-200 میلیون سال بر می گردد. در بین ماهیان خاویاری بهترین و لذیذترین گوشت را ماهی ازون برون دارد و بهترین خاویار را فیل ماهی از اینرو عموم مردم ماهی خاویاری را با نام ازون برون می شناسند. با مراجعه به مقالات سایت می توانید اطلاعات کامل تری نسبت به هر گونه کسب کنید.

ماهی شیر

ماهی شیر یا شیر ماهی با اسم علمی    ,commerson Scomberomorus متعلق به خانواده  Scombridae است به دلیل ارزش اقتصادی بسیار بالایی که دارد جزو گونه‌های ممتاز است. ماهی شیر ساکن آب‌های شور و از برترین ماهیان جنوب کشور است. ماهی شیر با اسم‌های محلی مانند چنعت، درک ، کناد شناخته میشود. ماهی شیر دارای بدنی دوکی شکل و مقطع برش عرضی آن بیضی شکل و دارای 2 باله پشتی و 8-10 بالچه در بخش پشتی و 7-12 عدد در بخش شکمی باله دمی کاملاً دو شاخه است. این ماهی شکارچی است و معمول در آب‌های کم‌عمق حضور دارند. پولک آن راحت جدا میشود و گوشت فاقد استخوان و تیغ دارد همچنین ماهی شیر گوشت بسیار لذیذ و دل سپند دارد  به همین دلیل یکی از پر طرفدارترین ماهی ها میباشد. می‌توان آن را به‌طور کامل یا فیله شده تهیه کرد. ماهی شیر از وزن‌های پایین تا بالا در بازار عرضه میشوند و دارای گوشت بسیار و ضایعات کم است ماهی شیر در دریا خلیج ‌فارس و دریایی عمان در مناطق کم‌ عمق یافت میشود.

ماهی شوریده

ماهی شوریده از خانواده Sciaenidae بانام علمی Otolithesruber میباشد. شوریده ماهی دارای بدنی دوکی‌ شکل و استوانه‌ای است. رنگ بدن در ناحیه پشتی قهوه‌ای و در میانه بدن و شکم نقره‌ای با جلای طلایی اغلب با نوارهای مایل تیره در بخش پشتی، باله‌های سینه‌ای، شکمی و مخرجی سرخ‌ فام یا قهوه‌ای تیره هستند. شوریده ماهیانی دریا زی و در آب‌های شور زیست می‌کنند اما قابلیت زیستن در آب‌های لب‌شور را هم دارند.گوشت‌خوار است اما غیر مهاجم و بی‌خطر است. ماهی شوریده گوشتی سفیدرنگ‌ بسیار نرم، لذیذ با تیغ‌های بسیار کم دارد که طرفداران بسیاری دارد. اوج فصل صید شوریده ماهیان در جنوب بیشتر در بهمن و اسفند است. اسامی محلی این ماهی از قبیل شوريده ،موش دندان، کاير، ببر دندان، مشکو، نوویبی، قرط، موشکو، است.

ماهی سنگسر

خانواده سنگسر ماهیـان (Haemulidae) شناخته ‌ترین و مهم ‌ترین گونه‌ های ماهی در خلیج ‌فارس و دریاي عمان می‌ باشد. از ماهی های ارزشمند و پرطرفدار جنوب می باشد که سر سفت، محدب و بدنی دوکی ‌شکل باریک و بلند با رنگ معمول نقره‌ای بارنگ مایه طلایی در پهلوها پوزه تیره و زرد است. دارای گوشت سفید خوش‌طعم و لذیذ و بدون استخوان است که برای افراد با سلیقه ‌های مختلف موردپسند است. این ماهیان گوشت‌ خوارند و داری پوست ضخیم با پولک‌های درشت است. این ماهی در سرتا سر خلیج‌ فارس و دریای عمان صید می شوند. با نام‌های محلی دختر ناخدا، گم، گام و کور هم خوانده می شوند. این ماهی در وزن‌های مختلفی از نیم کیلوگرم تا ۵ کیلوگرم یافت میشوند.

ماهی مرکب و اسکویید

رده سرپایان دارای دو زیررده (Nautiloidea) با تعداد کم گونه‌ای و (Coleoidea) می باشد. زیررده  Coleoides شامل دو زیرشاخه است، زیرشاخه  Neocoleoidea که شامل هشت‌پا، ماهیان مرکب و اسکوئید است. ماهی مرکب داراي10 بازو در اطراف سرخود هستند که اين بازوها براي شنا، خزيدن و چسبيدن به سنگ و به دست آوردن طعمه بکار می رود. در سرتاسر آب ‌های جنوب کشور از سیستان بلوچستان در شرق تا استان خوزستان در غرب پراکنش دارد. ماهي مركب ببري گونه غالب رده سرپايان در آب ‌های خلیج ‌فارس و درياي عمان است. رنگ بدن معمولاً" قهوه‌ای ، قرمز و ارغوانی مخطط است. گوشت ماهی مرکب نرم و دارای رنگی سفید است و بسیار خوش طعم می باشد. با اسم‌های محلی مانند انکاس، نکله، مس، زخت، مائو، خئاق، خساک هم خوانده می شوند. ازلحاظ تغذیه این موجود صیاد و گوشت‌خوار می باشند.

ماهی کفال

خانواده کفال ماهیان Mugilidae  دارای 100 گونه ‌اند و در دریای خزر و خلیج‌فارس یافت می‌شوند. ماهی کفال خزر از رنگ سبز زیتونی و نقره‌ای برخوردار بوده است. این ماهیان دارای بدنی دراز و دوکی متمایل به استوانه‌ای که در ناحیه جلویی بدن در طرفین کمی فشرده‌شده است. سر پهن و پوزه ای کند برخوردار است. و فاقد خط جانبی بوده دارای باله پشتی جدا از هم است ماهی‌های کفال از تیغ بسیار کمی و گوشت لذیذی برخوردار است  که طرفداران بسیاری دارد.

ماهی سفید

ماهی سفید با نام علمی‌"Rutilus frisii "  از خانوادهCyprinidae  است که در سرتاسر سواحل درياچه خزر پراكنش داشته و صيد میشود. 90%درصد ذخاير آن در آبهاي ايران مي باشد. ماهی سفید بدنی دوکی شکل و از طرفین فشرده دارد که  قسمت پشت آن تیره رنگ، طرفین نقره ای روشن و ناحیه شکم آن سفید رنگ می باشد. ماهی سفید یکی از مهم ترین ماهیان استخوانی دریاچه خزر است و پر طرفدارترین ماهی شمال کشور است و پای ثابت سبزی پلو با ماهی شب عید است. این ماهی بدلیل کیفیت گوشت بالا، طعم خوشیاند- خواص و بی نظیر، برای سلیقه های متفاوت حتی با توجه به داشتن تیغ محبوبیت بسیاری دارد.  این ماهی همه چیز خوار است و صید آن شش ماه  از سال در پاییز و زمستان است.

ماهی کپور

کپور معمولی با اسم علمی Cyprinus carpio از خانواده کپورماهیان است دارای ۲ جفت سبیلک، فلسهایی درشت و باله پشتی ممتدی است. دهان آن کشویی بوده و قابل بیرون زدن است. کپور معمولی در حوضه های دریای خزر، رودخانه تجن و تمام حوضه‌های آبریز ایران پراکنش دارد و یکی از گونه های مهم پرورشی در ایران است. این ماهی همه چیز خوار و با توجه به این تنوع تغذیه ای که دارد جز ماهیان بسیار ارزشمند است. حداکثر وزن کپور معمولی بالغ 50کیلوگرم هم می رسد. ماهی کپور یکی از پر مصرف ترین ماهی ها در دنیا شناخته شده است گوشت بسیار لذیذ با بافتی نرم و لطیف دارد.

ماهی فیتوفاگ ( ماهی آزاد پرورشی )

مـاهي كپـورنقــره اي يــا فيتوفــاگ  با نام علمی Hypophthalmichthys molitrix یکی از ماهیان خانواده کپور ماهیان است. این ماهی بومی چین است و در ایران پرورش داده می شود. بدن این ماهی نقره‌ای رنگ، دوکی شکل و از دو پهلو فشرده شده‌است و با فلس‌های ریز پوشیده شده است؛ سر ماهی حجیم و سنگین و در انتها باریک می‌شود؛ چشم‌ها به پائین سر نزدیک است؛ دهان کوچک و انتهایی و اندکی متمایل به سمت بالاست این ماهی از فیتو پلانکتون های گیاهی موجود در لایه فوقانی آب که جز مرغوبترین غذاهای طبیعی محسوب می شوند تغذیه میکند، به همین دلیل  گوشت این ماهی  همواره داری کیفیت و مزه بسیار خوب است. حداکثر وزن این ماهی تا 30 کیلوگرم می رسد. این ماهی به علت قیمت ارزان، طعم خوب و ظاهری مشتری پسند طرفداران زیادی دارد.

ماهی بیگ هد ( سرگنده )

ماهی کپور سرگنده یا بیگ هد با اسم علمی Hypophthalmichthys nobilis  از خانواده کپور ماهیان است. بدن این ماهی کشیده درپهلو ها کمی فشرده است شکم این ماهی گرد بوده و دارای سر بزرگ و دهان کمی قابل ارتجاع است. یک باله پشتی نسبتا طویل دارد قسمت فوقانی بدن ماهی از پولكهای ریز خاكستری رنگ متمایل به مشكی پوشیده شده كه بدن ماهی را به صورت لكه خالدار نمایان می سازد پوزه اش دوجفت سبیلک دارد. رنگ آن کمی تیره‌تر از کپور نقره‌ای است و در دو طرف زرد طلائی ودرپشت تیره است. این ماهی در دوران ابتدایی زندگی خود از فیتو پلانکتون های مصرف می­کند و پس از رشد از زئوپلانکنون های جانوری استفاده میکند به همین دلیل گوشت ماهی بیگهد همواره داری کیفیت و مزه بسیار خوب و همچنین چگالی نسبتا بالا است. حداکثر وزنی که میتواند برسد 27 کیلوگرم است این ماهی از گونه های پرورش در ایران است.

ماهی آمور

ماهی آمور یا کپور علفخوار (Ctenopharyngodon idella)  از ماهی آب شیرین، گیاهخوار  و از خانواده کپورها است. به این ماهی به اشتباه در بازار، ماهی سفید پرورشی می‌گویند. دارای بدنی کشیده و پهن با باله‌های کوتاه و قوی است که شبیه ماهی سفید می ‌باشد اما رنگ بدن در پشت خاکستری و در پهلوها زرد روشن مایل به سبز است بدنش از فلس‌های درشت مایل به زرداست ماهی آمور دارای سر مسطح است و به وزن حداکثر  35 کیلوگرم هم می رسد. عمدتاً از گیاهان آبزی تغذیه میکند اما از سخت‌پوستان و نوزاد پشه‌های دریاچه (شیرونومیده) را هم مصرف میکند. به دلیل علفخوار بودن این ماهی  مواد تشکیل دهنده گوشت این ماهی نسبت به سایر ماهیان گرمابی مرغوبیت بیشتری دارد. آمور در واقع یک انتخاب رژیمی بسیار عالی است با مقدار چربی کمتر از 5 درصد و فاقد هر گونه کربوهیدرات است. گوشت آمور بافت منسجم و دلپذیر دارد و طعم بسیار فوق العاده لذیذی دارد. این ماهی بومی چین است و در ایران پرورش داده میشود.

سالمون نروژی

ماهی سالمو سالارکه با نام سالمون نروژی شناخته شده است یکی از اعضای خانواده آزادماهیان از جنس سالمو (Salmo) است با اسم علمیSalmo Salar  زیستگاه این ماهی در امتداد سواحل اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس آرام است همچنین به دریاچه های بزرگ شمال آمریکا هم معرفی شده اند. پس از زندگی در دریا یا اقیانوس، برای تخم گذاری بر خلاف جریان آب شنا می‌کنند و به رودخانه باز می‌گردند تا در آنجا تخم گذاری کنند.  داری بدنی نقره ای همراه با لکه های سفید و سیاه بالا خط جانبی است بزرگترین گونه از جنس سالمون است . گوشت این ماهی نارنجی متمایل به صورتی و فاقد تیغ است و گوشت با درصد اسید های چرب امگا3 بالایی دارد. از نظر ارزش غذایی این ماهی از ارزشمندترین ماهیان دنیا به حساب می آید. فیله این ماهی بصورت گرم و تازه وارد و موجود می باشد.

صدف خوراکی

صدف های خوراکی از شاخه نرمتنان می باشند و در رده دوکفه ای ها که گونه های بسیار متفاوتی دارند جا می گیرند. صدف های خوراکی  را در اشکال مختلف میتوان یافت از جمله صدف های خوراکی میتوان به اویسترها، کلم معمولی، صدف ملوک و... اشاره کرد. جنس صدف این جانوران، یک یا دو صدف (کفه) از جنس کربنات کلسیم است که تن نرمشان را در بر گرفته ‌است. تمامی صدف های خوراکی از سواحل خلیج فارس صید میشوند. طعم صدف خوراکی بسیار لذیذ و گوشت آن حالت ژله ای  دارد که خوردن و هضم آن را راحت می کند.