خاوریا بلوگا امپریال
Image
خاوریا آسترا امپریال
آسترا امپریال
خاوریار آسترا رویال
Image
خاوریا سورگا
خاوریا سورگا
خاوریا سیبری
Image
خاوریا تخم قزل
Image
خاویار چیست؟  
خاویار درواقع تخمک‌های بارور نشده حاصل از تخمدان جنس ماده ماهیان خاویاری است که قدمت 250-200 میلیون ساله دارند. ترکیبات خاویار پروتئین، چربی، ویتامین، آب، آنزیم، مواد معدنی،آهن و هورمون‌های مختلف می‌باشد که بسیار پرانرژی و نیروبخش است. خاویار برحسب اندازه تخمک و شیوه پردازش درجه‌بندی می‌شود و به ترتیب اندازه و کیفیت متعلق است به  فیل‌ماهی، تاسماهی روسی و تاسماهی ازون برون و سیبری است .

مواد مغذی
خاویار دارای مواد مغذی سالم مانند چربی های اشباع نشده و اسیدهای چرب امگا۳، آنتی اکسیدان ‌های ضروری، سرشار از ویتامین A، D، E، B2، B5 ،B6،B12، کلاژن بالا، الاستین بالا، سرشار از آهن پتاسیم، سلنیوم ، کلسیم، روی و ... است. خاویار دارای پروتئین خاصی به نام ایکتولین ( Ichthulin) با خاصیت ضد چروک قوی است.

خواص خاویار
از جمله خواص فراوان خاویار میتوان به  بازسازی هموگلوبین در بدن، تقویت ماهیچه‌ها، تقویت استخوان‌ها، مقابله با استرس و میگرن، مقابله با ویروس‌ها، کمک به پیشگیری از حملات قلبی و بیماری آلزایمر، کمک به درمان فشارخون بالا، جلوگیری از بیماری پارکینسون، پیشگیری از سرطان، پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های التهاب مفاصل، افزایش شادابی، مانع از ابتلا به بیماری‌های آرتریت رو مائید (التهاب مفاصل) اشاره کرد. خاویار همچنین از بیماری‌های دستگاه گوارش جلوگیری و باعث افزایش رشد مغز، چشم و هوش جنین می شود. خاویار برای افزایش و تقویت اسپرم در مردان، درمان ناباروری در مردان، افزایش باروری سلول تخمک و کاهش سقط‌جنین بسیار توصیه شده است.

پخت
با انواع روش ها مصرف میتوانید مطالب سایت را دنبال کنید.
Image